Ziraat Katılım Bankası 100 Uzman Yardımcısı Alacak - Kamu HaberiKamu Haberi

23 Nisan 2021 - 16:57

Ziraat Katılım Bankası 100 Uzman Yardımcısı Alacak

Ziraat İştirak Bankası 100 Uzman Yardımcısı alacak. ZİRAAT İŞTİRAK BANKASI A.Ş. UZMAN YARDIMCISI İŞE ALIM İMTİHANI MÜRACAAT ŞARTLARI Ziraat …

Ziraat Katılım Bankası 100 Uzman Yardımcısı Alacak
Son Güncelleme :

22 Mart 2021 - 5:38

3 kez okundu

Ziraat İştirak Bankası 100 Uzman Yardımcısı alacak.

ZİRAAT İŞTİRAK BANKASI A.Ş. UZMAN YARDIMCISI İŞE ALIM İMTİHANI MÜRACAAT ŞARTLARI

Ziraat İştirak Bankası A.Ş.’de, İştirak Bankacılığı prensipleri doğrultusunda, çeşitli vilayetlerdeki Şubelerimizde ve Genel Müdürlük ünitelerindeki iş ve süreçleri yürüterek müşterilerimize faal hizmet sunmak maksadıyla 100 Uzman Yardımcısı alınacaktır.

Genel Konular

İmtihan süreci yazılı ve mülakat olmak üzere iki basamaktan oluşacaktır.

Çalışma vilayetleri 4. sayfada yer alan tabloda belirtilmiştir.

Yazılı imtihan Anadolu Üniversitesi tarafından 2 merkezde (Ankara ve İstanbul) 24 Nisan 2021 Cumartesi günü saat 10.00‘da tek bir oturumda gerçekleştirilecektir.

Şirket, gerekli hallerde adayların imtihana gireceği yerleri evvelce duyurmak kaydı ile değiştirebilecektir.

Mülakat süreci başvurulan Ziraat İştirak Bankası tarafından yürütülecektir.

Adaylarda Aranan Kaideler

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. 01.01.1991 ve sonrası doğumlu olmak,

3. Üniversitelerin ve yüksek okulların 4 yıllık eğitim veren kısımları ile denkliği yetkili makamlarca onaylanmış yabancı ülkelerdeki üniversitelerden mezun olmak ya da işe başlama sırasında mezun olduğuna dair belgeyi ibraz etmek şartıyla son sınıfta okuyor olmak,

4. Erkek adaylar için işe alım tarihi itibariyle askerlik vazifesini tamamlamış yahut erteletmiş olmak ya da askerlik yükümlülüğünden muaf tutulmuş olmak.

Ödeme ve Müracaat Süreci

Müracaat sırasında dikkat edilecek konular aşağıda belirtilmiştir:

Müracaatlar 09-26 Mart 2021 Cuma günü saat 23.59’a kadar Anadolu Üniversitesi’nin https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/internet sitesine üye olmak suretiyle yapılacaktır.

Müracaat formu aday tarafından noksansız olarak doldurulacak ve adayın son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğrafı taranarak Müracaat Sistemi’ne eklenecektir. Fotoğrafı bulunmayan adayların başvurusu kabul edilmeyecektir.

İmtihana başvuracak adaylar, imtihan maliyeti olarak 195 TL imtihan fiyatı ödeyecektir. Ödeme süreci, imtihan başvurusu esnasında ÜNİVERSİTE’nin https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/internet sitesi üzerinden kredi/banka kartı ile gerçekleştirilecektir. Öteki kanallardan ödeme kabul edilmeyecektir.

Müracaat Formu Doldurulurken Dikkat Edilecek Konular:

İmtihan başvurusu sırasında HES (Hayat Konuta Sığar) kodunun girilmesi gerekmektedir.

Formdaki alanların hakikat ve eksiksiz doldurulması gerekmektedir.

Formda beyan edilen özgeçmiş bilgilerinin imtihan müracaat şartlarına uymaması halinde müracaat kabul edilmeyecektir.

İşe alım sürecinin rastgele bir basamağında aranan nitelikleri taşımadığı yahut gerçeğe ters beyanda bulundukları tespit edilen adayların müracaatları geçersiz sayılacaktır.

Yanlış bilgi veren yahut birtakım bilgileri gizlediği tespit edilen aday, bundan doğacak sorumlulukları kabul etmiş sayılır ve gerçek dışı beyanla işe alımdan ötürü Şirket’in uğrayabileceği her türlü ziyandan sorumlu olur.

Aday yalnızca bir adet çalışma ili tercihi yapabilecektir. Müracaat Formu doldurulup onay süreci tamamlandıktan sonra hiçbir değişiklik yapılamayacak olup, çalışmak istenen vilayet tercihinin buna nazaran yapılması gerekmektedir.

İmtihan Süreci

İmtihan Daveti

Adaylar tercih ettikleri imtihan merkezinde imtihana gireceklerdir.

Başvurusu kabul edilen adaylar imtihan yeri ve saatini bildiren “Sınav Giriş Belgesi”ni 19 Nisan 2021 Pazartesi gününden itibaren Anadolu Üniversitesi’nin https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/internet sitesinden T.C. kimlik numaralarını girerek alabileceklerdir.

Yazılı İmtihan

Yazılı imtihan, ilan edilen imtihan merkezlerinde 24 Nisan 2021 Cumartesi günü saat 10.00‘da başlayacak olup çoktan seçmeli test halinde yapılacaktır.

Adaylar imtihana girebilmek için İmtihan Giriş Dokümanı ile fotoğraflı ve onaylı kimlik evrakını (fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/T.C. kimlik numaralı şoför dokümanı, müddeti geçerli pasaport) ibraz etmek zorundadırlar. Bunların dışında öbür hiçbir evrak imtihana girebilmek için geçerli olmayacaktır.

İmtihan giriş dokümanı yahut fotoğraflı kimlik dokümanı yanında olmayan adaylar yazılı imtihana alınmayacaktır.

T.C. Sıhhat Bakanlığı’nın yayımladığı Covid-19 Salgın İdaresi ve Çalışma Rehberi kararları doğrultusunda Covid-19 (+) olan, Covid-19 temaslısı olan yahut imtihan binasına giriş esnasında beden sıcaklığı 38 derece ve üzeri olan riskli ADAY’lar için tutanak düzenlenecek ve imtihan binasına alınmayacaktır.

Adayların imtihan merkezine, kağıt, kitap, defter, not vb. dokümanlar; pergel, açıölçer, cetvel, hesap makinesi vb. araçlar; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera, kulaklık, kablosuz bağlantı sağlayan bluetooth, elektronik kelamlık, akıllı saat vb. irtibat, depolama, kayıt ve bilgi aktarma aygıtları; her türlü kesici ve delici alet, ruhsatlı yahut resmi emelli olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek objeler; içecek (su hariç) ve yiyecek vb. besin hususları ile girmeleri mutlaka yasaktır.

İmtihana 15 dakikadan fazla geç kalan adaylar imtihana alınmayacaktır.

Yazılı imtihan 3 kısımdan oluşmaktadır. İmtihan tek bir oturum halinde gerçekleştirilecek olup, toplam soru sayısı 140 adet ve toplam imtihan mühleti 160 dakikadır.

İmtihan soru dağılımı aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

*3. Kısım soru dağılımı:

İktisat (Mikro İktisat, Makro İktisat, Para Banka Kredi, Maliye Siyaseti, Türkiye Ekonomisi)

Hukuk (Genel Hukuk Bilgisi, Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Değerli Evrak Hukuku) Muhasebe (Genel Muhasebe, Bilanço Tahlili, Finansal Tablolar Analizi)

Yazılı imtihan sorularına ve imtihan uygulamasına ait itiraz, Anadolu Üniversitesi imtihan hizmetleri web sitesinden çevrimiçi olarak erişilen form doldurularak, 28.04.2021 tarihi mesai bitimine kadar ve sayfada yer alan süreç takip edilerek yapılabilecektir.

Yazılı İmtihanda Muvaffakiyet Tespiti

Yazılı imtihanda, imtihan kısımlarının her biri baraj niteliğinde olup muvaffakiyet tespitinde bulunulması için her bir kısımdan sorulan soruların en az %50’sinin hakikat olarak karşılıklandırılması gerekmektedir.

Her bir kısım için soruları en az %50 oranında hakikat yanıtlandıran adaylar ortasından, tercih edilen vilayet kapsamında, puanı en yüksek adaydan başlanmak üzere alınması planlanan sayının 4 (dört) katı aday (son adayla birebir puanı alan adaylar dahil) mülakata çağırılacaktır.

İmtihan sonuçları Anadolu Üniversitesi’nin https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/internet sitesi üzerinden açıklanacaktır.

Yazılı imtihan sonucuna itiraz, Anadolu Üniversitesi imtihan hizmetleri web sitesinden çevrimiçi olarak erişilen form doldurularak, imtihan sonucunun açıklanma tarihinden itibaren en geç 5 (beş) iş günü içinde ve sayfada yer alan süreç takip edilerek yapılabilecektir.

Mülakata çağırılmak üzere kontenjana giren adaylar ilgili şirketin www.ziraatkatilim.com.trinternet sitesinde ilan edilerek, mülakata davet edilecektir.

Mülakat ve En son Kıymetlendirme

Mülakata hak kazanan adaylara mülakat tarihleri, yerleri ve adayların yanlarında getirmesi gereken dokümanlar www.ziraatkatilim.com.trinternet sitesi aracılığıyla duyurulacaktır.

Mülakatta 60’ın altında puan alan adaylar başarısız sayıldıklarından muvaffakiyet sıralamasına dahil edilmeyecek ve bu adaylar için en son muvaffakiyet notu hesaplaması yapılmayacaktır.

Mülakatta 60 ve üstünde puan alan adayın yazılı imtihan puanı ile mülakat notunun aritmetik ortalaması alınarak oluşturulacak not adayın sonuncu muvaffakiyet notu olacaktır.

Adaylar, tercih ettikleri vilayet için sonuncu muvaffakiyet notu en yüksek olandan aşağı hakikat sıralanacak ve gereksinim duyulan kontenjan kadar aday istihdam edilmek üzere ilan edilecektir.

Adayların kelamlı imtihan sırasında gösterdikleri performansa nazaran alınması planlanan sayının altında yahut üzerinde aday istihdam edilebilecektir.

Memurlar

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.