YÖK iki üniversiteye rektör ataması için başvuru alacak - Kamu HaberiKamu Haberi

1 Aralık 2021 - 18:46

YÖK iki üniversiteye rektör ataması için başvuru alacak

YÖK’ten yapılan bahse ait açıklama: 1. 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 703 sayılı Kanun Kararında Kararname ile değişik 13. unsurunun (a …

YÖK iki üniversiteye rektör ataması için başvuru alacak
Son Güncelleme :

22 Mart 2021 - 6:09

10 kez okundu

YÖK’ten yapılan bahse ait açıklama:

1. 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 703 sayılı Kanun Kararında Kararname ile değişik 13. unsurunun (a) fıkrası ve 3 sayılı “Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Tarzlarına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” kararları ve “Rektör Adayı Olmak İsteyenlerin Müracaatına Ait Metot ve Esaslar” uyarınca Bartın Üniversitesi ve Bayburt Üniversitesi’ne rektör ataması yapılacaktır.

2. Üstte zikredilen Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde rektör adayları için belirlenmiş olan kuralları taşıyan adaylar aşağıdaki evraklarla 15/03/2021 tarihinden 26/03/2021 Cuma günü mesai saati bitimine kadar Yükseköğretim Şurası Başkanlığına müracaatta bulunabilirler.

a) Müracaat dilekçesi

b) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

c) Ekte sunulan formatta Rektör Adayı Bilgi Formu

d) Profesör olarak çalışmış yahut çalışıyor olduğuna dair doküman

e) Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde bulunan; “Kamuda ve/veya toplumsal güvenlik kurumlarına tabi olmak kaydıyla memleketler arası kuruluşlar ile özel kesimde yahut hür olarak en az beş yıl çalışmış olmak” koşulunu sağladığını gösterir doküman

f) Bulunduğunuz yahut son misyon yaptığınız Üniversite/Kurumdan alınan disiplin kaydını da gösteren hizmet döküm dokümanı.

Not : Müracaatlar posta ile Yükseköğretim Konseyi Başkanlığına yapılabileceği üzere, ” [email protected]” adresine elektronik posta yoluyla da yapılabilir.

Rektör adayı bilgi formu

Memurlar

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.