Taşeron işçi son dakika Erdoğan ve Müezzinoğlu’ndan kadro haberi

Çalışma Hayatı 3 Nisan 2017 22:26
Facebook Paylaşım Twitter Paylaş Google Plus Paylaşım Pinterest Paylaşım Linkedin Paylaşım Tumbler Paylaş Google Plus Paylaş Yazdır Mail
Videoyu Aç Taşeron işçi son dakika Erdoğan ve Müezzinoğlu’ndan kadro haberi
A
a

Taşeron İşçilere Kadro verilmesi konusu bir belirsizlik içinde kalmaya devam ediyor. 750 bin taşeron işçi, taşerona kadro son dakika durumu merak ediyor. Uzun zamandır gündemde olan ve 2017’de gerçekleşmesi beklenen taşeron işçi alımı adına ilk açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan gelen son dakika kadro açıklaması ile 2017 yılında yapılması beklenen taşeron işçi alımı konusuna açıklık getirildi. Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da konuya el atmış ve taşeronların mağduriyetinin çözülmesi için gerekli mercilere gereken mesajları göndermişti. Keza Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da taşeronların kadro için referandum sonrasında gelmesi planlanan kamu reformunu beklemeleri gerektiğini ifade etmişti. Taşeron işçilerin 1 Kasım'dan önce kamu kurumlarında çalışıyor olması ve halen çalışmaya devam ediyor olması gerekiyor. Bu kişilerin, devlet memurluğuna atanmak için aranan şartları taşıması gerekiyor. Emekli aylığı almaya hak kazanmış ya da 65 yaşını doldurmuş taşeron işçi düzenlemeden yararlanamayacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan son dakika kadro açıklaması!

Yaklaşık 750 bin işçinin kadro alımı beklediği taşeron işçi alımları için geçtiğimiz günlerde açıklama bizzat Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan geldi. Taşeron işçi alımı hakkında soruları yanıtlayan Erdoğan, taşeron işçilerin mağdur edilmeyeceğini ve 2017 yılında alımlar için çalışmaların başlatıldığı müjdesini verdi.

Ardından açıklamasına bu sürecin sağlıklı ilerlemesi adına referandum sürecinin sonlanmasını beklediklerini ekleyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, taşeron işçi alımı için referandum sonrasında gerçekleşecek kamu reformunun beklenilmesi gerektiğini vurguladı.

Bir açıklama da Bakan Müezzinoğlu’ndan!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamanın ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı katılmış olduğu bir programda, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın gerekli açıklamaları yaptığını vurgulayarak sabırla beklenilmesi gerektiğini ifade etti. 

Başbakan Taşeron işçiler ile ilgili ne demişti?

Başbakan Yıldırım taşeron işçilerle ilgili olarak yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer vermişti:

“Herkesi mutlu edecek bir çözümü üretme konusunda, gerek taşeron işçilerimiz gerek mevsimlik işçilerimiz gerek 4C’liler, bütün bu sorunları çözmek için arkadaşlarımıza gereken talimatları verdim, çalışmalarını yapıyorlar. İnşallah uygun bir çözüm mutlaka bulunacak. Biz hiçbir konuyu bugüne kadar çözümsüz bırakmadık, bundan sonra da bırakmayız.”

Taşeron işçiler kamuya ne zaman alınacak?

Bu açıklamalar sonrasında umutlanan taşeron işçilerin kadro bekleyişi kamuya geçişlerin ne zaman olacağını merak etti. Daha önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklamada, taşeron işçilerin kamuya alınması meselesinin referandum sonrasında yapılacak kamu çalışma reformu kapsamında değerlendirileceğini söyledi.

KADROYA ALINMAK İÇİN ŞARTLAR NELER? 

Taşeron işçilerin 1 Kasım'dan önce kamu kurumlarında çalışıyor olması ve halen çalışmaya devam ediyor olması gerekiyor. Bu kişilerin, devlet memurluğuna atanmak için aranan şartları taşıması gerekiyor. Emekli aylığı almaya hak kazanmış ya da 65 yaşını doldurmuş taşeron işçi düzenlemeden yararlanamayacak.

Kaynak : Akşam
Facebook Paylaşım Twitter Paylaş Google Plus Paylaşım Pinterest Paylaşım Linkedin Paylaşım Tumbler Paylaş Google Plus Paylaş Yazdır Mail
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat