Öğretmenler köy okulunu boyayıp öğrencilerin yüreklerine dokundu - Kamu HaberiKamu Haberi

26 Ekim 2021 - 02:44

Öğretmenler köy okulunu boyayıp öğrencilerin yüreklerine dokundu

Gercüş’te toplanan istekli öğretmenler, hafta sonunu ilçeye 8 kilometre uzaklıkta bulunan Yamanlar İlkokulunda geçirdi. Öğretmenler, okulun …

Son Güncelleme :

21 Mart 2021 - 23:33

78 kez okundu

Gercüş’te toplanan istekli öğretmenler, hafta sonunu ilçeye 8 kilometre uzaklıkta bulunan Yamanlar İlkokulunda geçirdi. Öğretmenler, okulun sıralarını ve bahçesini boyayıp bahçeye de çeşitli oyunlar çizdi. Hafta sonunu okul boyamayla geçiren öğretmenler, pazartesi günü okula gelecek olan öğrencilerin masalarına ikramlar bıraktı.

Gercüş Ziya Gökalp Ortaokulu Müdür Yardımcısı Kudbeddin Çelik, istekli öğretmenler olarak bir oluşama gittiklerini söyledi. Çelik, “Çeşitli çalışma alanlarımız var, sanat, edebiyat ve okulları güzelleştirme ismi altında çalışmalar yürütüyoruz. Şu an 8 öğretmeniz lakin her çalışmamız farklı okullarda ve farklı olacak. Tüm öğretmen arkadaşlarımızı bu oluşuma davet ediyoruz. Emelimiz tek bir öğrencinin bile mutsuz olmaması. Her öğrencimizin yüzü gülsün sloganıyla yola çıktık, çocuklarımızı sevindirmeye ve memnun etmeye devam edeceğiz” dedi.

Öğrencilerden Melike Yalçın, öğretmenlerin okullarını boyadıklarını belirterek, “Çok hoş olmuş, Allah razı olsun. Bahçemize birçok oyun çizilmiş. Hepsine farklı ayrı çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Öğrencilerden Ertan Turğut da “Öğretmenlerimiz Gercüş’ten gelmişler, oyunlar yapmışlar. Masalarımızı boyamışlar ve bizim öğretmenlerle birlikte boyama yapıyorlar. Kendilerine çok teşekkür ederiz” halinde konuştu.

Memurlar