Marmaris Polievi 2 aşçı alacak - Kamu HaberiKamu Haberi

23 Nisan 2021 - 16:56

Marmaris Polievi 2 aşçı alacak

Marmaris Polisevi 2 Aşçı alacak. Türkiye İş Kurumu MUĞLA ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU VİLAYET MÜDÜRLÜĞÜ MUĞLA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ / MARMARİS …

Marmaris Polievi 2 aşçı alacak
Son Güncelleme :

22 Mart 2021 - 5:33

2 kez okundu

Marmaris Polisevi 2 Aşçı alacak.

Türkiye İş Kurumu

MUĞLA ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU VİLAYET MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ / MARMARİS POLİSEVİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Çalışma Formu Daimi / Deneme Periyodik Son Müracaat Tarihi 12.03.2021 Patron Statüsü Kamu Durum 2

Genel Konular ve Özel Kaideler

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) Kuraya Tabi Talebe Ait Genel Konular:

1) İlan koşullarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak müracaat yapabilir. Ayrıyeten hizmet noktalarından ve Alo 170 çizgisi üzerinden de müracaatlar yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında müracaatlar takip eden birinci iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Müracaat başlangıç tarihleri tıpkı olan, birebir kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından yalnızca birine müracaat kabul edilir.

3) İlana müracaat yapacak öncelikli adaylar, müracaat yapacakları listeyi (öncelikli liste yahut genel liste) müracaat esnasında işaretleyerek seçer. Müracaat mühleti bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Müracaat yapan iş arayanların öncelikliler de dahil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday imtihan yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak çalışanların yalnızca noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dahil olmak üzere tüm müracaat sahipleri ortasından açık iş sayısı kadar asıl ve muhtaçlık duyulacak sayıda yedek aday direkt kura sonucu belirlenebilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan kurallarına ait olarak; eğitim durumu, deneyim, öncelik durumu, mesleksel doküman, yabancı lisan kaidesi vb. evraklarını ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Doküman teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler yahut yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan şahısların yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine nazaran sıralamada yer alan öbür şahıslar dahil edilebilir. Doküman teslimi ve denetimi emekçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine nazaran kura çekiminden evvel yahut sonra yapılabilir.

7) İmtihan günü, saati, yeri ve imtihana katılmaya hak kazanan adaylar, personel alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, bildiri mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıyeten tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, müracaatta bulunduğu ilana işverence davet edildiği halde zorlayıcı sebepler dışında icabet etmeyen, imtihana katılmayan, işi reddeden yahut kamuda daima personel statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının emekçi taleplerine yapılan müracaatlarda bireylerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, vilayet yahut bölge seviyesinde yayımlanan emekçi taleplerinin müracaat müddeti içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde sürecin yapıldığı tescil tarihi temel alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu müracaat müddeti içerisinde İŞKUR ünitelerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana müracaatları yapılır.

10) Gerçeğe karşıt doküman verenlerin ya da beyanda bulunanların müracaatının geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma sürecinin iptaline ait İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal süreç yapma hakları gizlidir.

Özel Koşullar:

1- Marmaris Polisevi Şube Müdürlüğünce işe müracaatta bulunan şahıslara yapılacak her türlü duyuru, Marmaris Polisevi Şube Müdürlüğüne ilişkin http://www.mugla.pol.tr web sayfasında yapılacaktır.

2- Müracaat listesinde yer alan adayların 16.03.2021 tarihi mesai bitimine kadar aşağıda belirtilen dokümanları Marmaris Polisevi Şube Müdürlüğüne mutlak suretle teslim etmeleri gerekmektedir. İşkura müracaat edip istenilen evrakları tam olarak teslim etmeyenler haklarından vazgeçmiş sayılacak olup Noter Çekilişine ve Mülakata alınmayacaktır.

3-Başvuru sayısının talep edilen sayının 4 katını aşması durumunda Noter Çekilişi 17/03/2021 tarihinde saat 14.00′ da Marmaris 2. Noterliğince Marmaris Polisevi Şube Müdürlüğü lobi salonunda yapılacaktır.

4-Noter çekilişi sonrası belirlenen asil ve yedek adayların listesi ve mülakat tarih ve saatleri http://www.mugla.pol.tr Marmaris Polisevi Şube Müdürlüğünün web sayfasında yayınlanarak,adaylara bildiri niteliğinde sayılacak olup ayrıyeten tebligat yapılamayacaktır.

İşe alınacak bireylerin 16.03.2021 tarihinde Marmaris Polisevi Şube Müdürlüğüne teslim etmesi gereken dokümanlar;

  • En az ilköğretim mezunu olduğuna dair, eğitim durumunu gösterir doküman sunulacaktır.
  • İsimli Sicil Kaydı Evrakı sunulacaktır.
  • Turizm otelcilik / aşçılık meslek lisesi / aşçılık meslek yüksekokulu mezunu yahut Ulusal Eğitim Bakanlığı Onaylı aşçılık mesleği ile ilgili (kalfalık/ustalık belgesi) gerekli sertifika sunulacaktır.
  • Daha evvelce en az 2 (iki) yıl aşçılık mesleğinde tecrübeye sahip olduğunu(SGK çıktısı ile) belgelemek.

İstenilen Genel Kurallar;

  • İlanın son müracaat tarihinden evvel istenilen doküman ve tecrübelere sahip olmak gerekmektedir.
  • Ayrıyeten alınacak tüm işçiler devlet memuru olmayıp, meçhul periyodik personel statüsünde çalışacaktır. Mevcut yasalar dahilinde devlet memurluğuna yahut devlet takımlarındaki personel statüsüne geçişi de kelam konusu değildir.
  • Çalışanların çalışma saatleri Marmaris Polisevi Şube Müdürlüğü yönetimince vardiya aslına nazaran belirlenmektedir.
  • Mülakatı kazanan adayların işe alım etabında Marmaris Polisevi Şube Müdürlüğünce yapılacak güvenlik soruşturmasında, sakıncalı durumunun bulunmaması kuralı aranacaktır.
  • Kelamlı ve Uygulamalı imtihanı kazanan adaylar sıhhat sorunu olmadığını, aile tabibinden sıhhat raporu ile belgelemek zorundadır.

Memurlar

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.