Kocaeli Üniversitesi sözleşmeli 102 sağlık personeli alacak - Kamu HaberiKamu Haberi

20 Nisan 2021 - 10:10

Kocaeli Üniversitesi sözleşmeli 102 sağlık personeli alacak

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğünden: 4/B KONTRATLI İŞÇİ ALIM İLANI Üniversitemiz ünitelerinin işçi gereksiniminin karşılanması emeliyle 657 …

Kocaeli Üniversitesi sözleşmeli 102 sağlık personeli alacak
Son Güncelleme :

21 Mart 2021 - 23:51

8 kez okundu

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğünden:

4/B KONTRATLI İŞÇİ ALIM İLANI

Üniversitemiz ünitelerinin işçi gereksiniminin karşılanması emeliyle 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B unsuruna nazaran, 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Şurası Kararı ile yürürlüğe giren “Sözleşmeli İşçi Çalıştırılmasına Ait Esaslar”a nazaran Üniversitemiz ünitelerinde görevlendirilmek üzere KPSS (B) gurubu puan sırasına konulmak kaydıyla (Uçak Denetim ve Bakım Makinisti unvanlı durum için imtihan kuralı aranmamaktadır.) kontratlı işçi istihdamı yapılacaktır.

* Hemşire unvanına Hemşirelik kısmına muadil başka kısım mezunları müracaat yapamaz.

**Uçak Denetim ve Bakım Makinisti konumuna başvuran adaylarda KPSS imtihan kuralı aranmamakla birlikte müracaatta bulunan adayların sayısı ilanda belirtilen sayıdan fazla olması durumunda, adaylar lisans diploması puan üstünlüğü (diploma puanları eşit olduğu takdirde mezuniyet tarihi evvel olan adaya hak verilecektir) ile alınacaktır. Misyona başlayan adaylar dışarıda yarar getirici öteki bir iş yapamayacaktır.

ARANILAN GENEL ŞARTLAR

A- Müracaat yapacak adaylarda, tahsille ilgili şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci unsurundaki aşağıda belirtilen Genel Koşullar aranır.

1- Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,

2- Taksirli kabahatler hariç olmak üzere; affa yahut vakit aşımına uğramış veya para cezasına çevrilmiş yahut ertelenmiş, hükümlülüklerine ait kayıtları isimli sicilden çıkarılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak yahut soruşturma altında olmamak.

3- Müracaat tarihi itibariyle en az (18) yaşını tamamlamış olmak.

4- Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf yahut tecilli olmak.

5- 657 sayılı Kanunun 53. hususu kararları gizli kalmak kaydıyla misyonuna devamlı yapmasına mahzur olabilecek beden ve akıl hastalığı yahut beden sakatlığı ile engelli bulunmamak.

6- Çeşitli KHK ile kamu misyonundan çıkarılanlar müracaatta bulunamazlar.

B- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B unsuru mucibince, kontratlı olarak istihdam edilenler, hizmet kontratına alışılmamış hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca mukavelelerinin feshedilmesi yahut kontrat devri içerisinde Bakanlar Konseyi Kararı ile belirlenen istisnalar hariç mukaveleyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların kontratlı işçi konumlarında istihdam edilemezler.

C- Daha evvelce kurumumuzda çalışırken kurumumuzca iş akdi fesih edilenlerle, kendi isteği ile misyonundan istifa edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

D- 2020 KPSS (B) kümesi imtihanlardan lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93, lise mezunları için KPSSP94 puanı temel alınacaktır.

E- KPSS puan sıralamasıyla atanmaya hak kazanıp misyona başlatılacak olanlar, istihdam edilecekleri ünitelerde birebir sınıftaki öbür işçinin tabi olduğu çalışma saat ve yöntemine tabi olarak çalışacaklardır.

F- Gerçeğe alışılmamış evrak verenler ya da beyanda bulunanlar yahut eksik evrak verdiği sonradan tespit edilenler ile istenen evrakları ibraz edemeyenlerin müracaatları geçersiz sayılacak, kontratı yapılmış olsa dahi iptal edilecek, hakkında yasal süreç yapılacaktır.

Online Müracaatta Sisteme Eklenmesi Gereken Dokümanlar

1- 1 adet fotoğraf

2- Müracaat formu

3- 2020 KPSS sonuç dokümanı fotokopisi.

4- Nüfus cüzdan fotokopisi.

5- Diplomanın önlü artlı fotokopisi yahut e-Devletten alınan barkodlu mezuniyet dokümanı

6- Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir doküman.

7- İsimli sicil kaydı örneği

8- Uçak Denetim ve Bakım Makinisti için lisans mezuniyet puanı belirtir evrak

9- Başvurulan unvanda eğitim dokümanı, sertifika yahut çalışma evrakı istenmiş ise fotokopisi

MÜRACAAT YERİ VE VAKTİ

Adayların, ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde müracaat.kocaeli.edu.tr internet adresinden online olarak müracaat formunu doldurmaları gerekmektedir. Şahsen ve posta yolu ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Müracaat mühletinin son günü resmi tatil gününe rastlaması halinde takip eden iş günü saat 23:59’a kadar müracaat kabul edilecektir. Müddetinde yapılamayan yahut sistemde meydana gelen gecikmeler sebebiyle geç yapılan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

Üniversitemize bu ilanın yayımından evvel yapılmış bulunan müracaatlar geçersiz olup, kelam konusu iş talepleri hakkında her hangi bir süreç yapılmayacaktır.

Müracaat yaparken tereddüde düşülmesi halinde [email protected] adresine mail gönderebilirler.

Adaylar yalnızca tek bir unvan için takım no belirterek müracaat yapacaklardır. Birden fazla takım nolu unvana müracaat yapılması halinde her iki müracaat da geçersiz sayılacaktır.

Adaylar İşçi Müracaat Sisteminden Müracaat numaraları ile tamamladıkları müracaatlarının durumunu takip edebilirler.

MÜRACAATLARIN KIYMETLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARI

Değerlendirmeler (Uçak Denetim ve Bakım Makinisti hariç) KPSS puan sıralamasıyla yapılacak olup, KPSS puanlarının eşit olması durumunda diploma tarihi itibariyle mezuniyet tarihi evvel olan, bunun da tıpkı olması halinde doğum tarihi evvel olan adaya öncelik tanınır. Asil adaylardan müracaat olmadığı takdirde yahut aranan koşulları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek adaylardan atama yapılacaktır. Atanmaya hak kazanan adayların isim listeleri, işe başlamaları için gerekli evraklar ile evrakların teslim edileceği yer ve vakti www.kocaeli.edu.tr/duyurular.php adresinden ilan edilecektir. Bu ilan atanmaya hak kazanan adaylar için bildirim mahiyetinde olup, ayrıyeten tebligat yapılmayacaktır.

1943/1-1

Memurlar

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.