Hükümetten yeni KHK ile ilgili ilk açıklama geldi!

Kamu 30 Aralık 2017 13:02
Facebook Paylaşım Twitter Paylaş Google Plus Paylaşım Pinterest Paylaşım Linkedin Paylaşım Tumbler Paylaş Google Plus Paylaş Yazdır Mail
Videoyu Aç Hükümetten yeni KHK ile ilgili ilk açıklama geldi!
A
a

ByLock mağduriyetinin ortaya çıkmasından sonra yaklaşık 2 bin kişinin göreve iade edilmesi bekleniyor. Yeni KHK yayınlanacak ve mağduriyet yaşamış yüzlerce kişi mesleklerine geri dönecek.

Hükümetten yeni KHK ile ilgili ilk açıklama geldi, mağduriyetler giderilecek

AK Parti Genel Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan 2017 yılının MKYK toplantısı sonrasında parti sözcüsü Mahir Ünal açıklamalarda bulundu. Gündemdeki konuları değerlendiren Ünal gazetecilerden gelen soruları da yanıtlandırdı. Yeni KHK ne zaman çıkacak sorusuna da açıklık getiren AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal ilgili Bakanlığın çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

MOR BEYİN SONRASI ORTAYA ÇIKAN MAĞDURİYET

Yeni bir Kanun Hükmünde Kararname hazırlandığı yönünde çıkan bilgilere açıklık getiren Mahir Ünal, Mor Beyin uygulamasından dolayı FETÖ’de ByLock kullanıcısı gibi gösterilen ancak bunla bağının olmadığı tespit edilen kişilerin mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli çalışmaların yapıldığını açıkladı. Hazırlanan Kanun Hükmünde Kararnamenin ne zaman yayınlanacağı konusunda net tarih vermeyen AK Parti sözcüsü Ünal, çalışmaların sürdüğünü belirtti.

15 Temmuz sonrası yaşanan gelişmeleri de değerlendiren Mahir Ünal, bu süreçte hiçbir şekilde uluslararası hukuka ve İnsan Hakları Sözleşmesine aykırı hiçbir şeyin içinde ya da yanında yer almadık dedi. İç hukukta yeni yollar oluşturduk ifadesini kullanan Ünal, Türkiye Büyük Millet Meclisinde OHAL izleme komisyonu kurduklarını hatırlattı.

Yeni KHK açıklaması haber videosu;

İstihbarat örgütlerinin kılı kırk yararak derinden yapılan soruşturma ve incelemeler sonucunda gerçek ByLock kullanıcısı olan FETÖ mensuplarının tespit edilmesini perdelemek için Mor Beyin yazılımına ulaşıldığına işaret eden Mahir Ünal, uygulama marketlerinde yer alan bazı programların indirilmesi ile birlikte hiç alakası olmayanların ByLock yazılımına yönlendirildiğini söyledi. “Bizim tek bir amacımız var, Adalet Adalet Adalet” ifadelerini kullanan Mahir Ünal “15 yıldır iktidardaysak adaleti muhafaza etmemizden dolayı iktidardayız” dedi.

MAĞDURİYET GİDERİLECEK

Yargılamalardan iç hukuk yolları açmaya kadar FETÖ soruşturmalarında hassas davrandıklarını belirten Mahir Ünal mağduriyet olmaması içinde büyük bir hassasiyetle çalışmaların yapıldığını söyledi. ByLock mağdurlarının tespiti ve ayıklanmasından sonra gerekli bakanlığın açıklamaları yapacağını ifade eden Ünal “bu konuda ortaya çıkmış bir mağduriyet varsa hemen hızla giderilecek” dedi.

Facebook Paylaşım Twitter Paylaş Google Plus Paylaşım Pinterest Paylaşım Linkedin Paylaşım Tumbler Paylaş Google Plus Paylaş Yazdır Mail
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat