Adalet Bakanlığı, işçi alım sonuçlarını açıkladı - Kamu HaberiKamu Haberi

1 Aralık 2021 - 17:41

Adalet Bakanlığı, işçi alım sonuçlarını açıkladı

Adalet Bakanlığı Taşra Teşkilatı Daima Personel Kura Sonuçları 4857 sayılı İş Kanunu ile bu kanuna dayanılarak çıkartılan Kamu Kurum ve …

Adalet Bakanlığı, işçi alım sonuçlarını açıkladı
Son Güncelleme :

22 Mart 2021 - 5:55

56 kez okundu

Adalet Bakanlığı Taşra Teşkilatı Daima Personel Kura Sonuçları

4857 sayılı İş Kanunu ile bu kanuna dayanılarak çıkartılan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Personel Alınmasında Uygulanacak Yöntem ve Temeller Hakkında Yönetmelik kararları çerçevesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/D uyarınca taşra teşkilatında paklık vazifelisi unvanında istihdam edilecek 1.287 Daima Emekçi Alım İlanı Kapsamında müracaatlar 04/03/2021 – 08/03/2021 tarihleri ortasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden online olarak alınmıştır.

Kelam konusu alım ilanının ” Kura Süreçleri ve Asılları Başlıklı C kısmında belirtilen karar doğrultusunda başvuran adayların kura çekimi 17.03.2021 tarihinde Adalet Bakanlığı İşçi Genel Müdürlüğü toplantı salonunda Altındağ 5.Noteri huzurunda gerçekleştirilmiştir”. Kura çekimi youtube üzerinden (https://www.youtube.com/watch?v=Z2vyW3u7OiM) canlı olarak yayınlanmıştır.

Kura çekimi ile açık iş sayısının 4(dört) katı aday asil ve tıpkı sayıda yedek aday belirlenmiştir.

Asil ve yedek olarak belirlenen adayların ilanda belirtilen dokümanları 18.03.2021 – 24.03.2021 tarihleri ortasında şahsen müracaat yaptığı vilayet İsimli Yargı Birinci Derece Mahkemesi Adalet Kurulu Başkanlıklarına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. Posta yolu ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Kura sonucu asil ve yedek olarak belirlenen adayları tebrik eder muvaffakiyetler dileriz.

Kura sonuçları için


T.C. ADALET BAKANLIĞINDAN

Adalet Bakanlığı merkez teşkilatı ile Ankara, Rize ve Yozgat İşçi Eğitim Merkezlerine 155 daima emekçi (temizlik görevlisi) istihdam edilmek üzere 04/03/2021-08/03/2021 tarihleri ortasında İŞKUR tarafından müracaatları alınan adayların kura süreci 17 Mart 2021 tarihinde Noter huzurunda gerçekleştirilmiştir.

Noter kurası sonucunda asıl ve yedek olarak belirlenen adaylar ile işe göndermede öncelikli olan adayların aşağıda belirtilen dokümanları, aşağıda belirtilen adreslere 18/03/2021 – 24/03/2021 tarihleri ortasında şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Evrak Teslim Yerleri;

Ankara vilayetine başvuranlar Kızılay, Ulusal Müdafaa Cad. Çankaya/Ankara adresinde bulunan Adalet Bakanlığı İşçi Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilat Şube Müdürlüğüne,

Rize vilayetine başvuranlar Alipaşa, Mustafa Turanlı Sok. No:89, Merkez/Rize adresinde bulunan Rize İşçi Eğitim Merkezi Müdürlüğüne,

Yozgat vilayetine başvuranlar Çapanoğlu, Nilüfer Sok. No:4, Merkez/Yozgat adresinde bulunan Yozgat İşçi Eğitim Merkezi Müdürlüğüne.

Teslim Edilecek Dokümanlar;

1.04/03/2021 tarihli ilanımızda yer alan EK-1 Kimlik bilgileri, isimli sicil durumu, sıhhat durumu, askerlik durumu (erkek adaylar için) ve bağlantı bilgilerini içeren beyan formu, (EK-1 beyan formunun 1 adet hazırlanması, daktilo yahut bilgisayar ile doldurulması, bilgilerde kısaltma yapılmaması ve imzalanması gerekmektedir.)

2. Mezuniyeti gösterir tahsil dokümanının onaylı sureti, (Öğrenim evrakın aslının fotokopisi ile birlikte ibraz edilmesi halinde sureti Bakanlığımızca onaylanacaktır. e-Devlet kapısı üzerinden alınan barkodlu evrak ibraz edilebilir)

3- İşe göndermede öncelik hakkına sahip olanların, öncelikli durumlarını gösterir doküman. (Sadece işe göndermede öncelikli olan adaylar ibraz edecektir)

Kura sonuçları için

Memurlar

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.